Odżywki dla fajtera…

Ciężko wybrać tylko 3, ale tak kazał szef, więc muszę się postarać 🙂 Pewnie spodziewacie się, że numerem jeden na liście będzie jakaś solidna przedtreningówka zmieniająca nas w mieszankę Hulka i Thora, skoro była mowa o bestii.. O ile poczucie mocy po zażyciu takich suplementów jak AMIX CELLZOOM jest świetną sprawą i często bardzo pomocna, to efekt jest krótkotrwały, a nieumiejętne korzystanie z tego typu suplementów doprowadzi do szybkiego wyczerpania organizmu i spadku formy.

Odżywki dla fajtera.
Wyzwania.

Przede wszystkim liczy się dla nas możliwość robienia wielu różnorodnych form treningu, jako że sporty walki to najbardziej wszechstronna i wymagająca dyscyplina. Nie tylko nasze ciało musi być świetnej dyspozycji, ale też układ nerwowy i psychika. Wiem, że te elementy są obciążone w każdym sporcie, ale nie w każdym ciało narażone jest na kopnięcia, czy uderzenia. Układ nerwowy musi znosić różne rodzaje, zakres i pobudzenia, dostosowane do wszechstronności treningu, ponieważ my, wojownicy, w swoim treningu używamy metod crossfitowych, ciężarowych, biegowych i oczywiście specyficznych dla nas, takich jak zadania techniczno-taktyczne i sparingi. Psychika natomiast jest obciążona nie tylko obecnością publiczności, pragnieniem zwycięstwa, ale też świadomością, że mój przeciwnik chce mnie rozsmarować po macie. Tego uczucia nie ma w żadnym innym sporcie,

Odżywki dla fajtera.
Sprawny metabolizm.

Aby organizm sprostał tak rozlicznymobciążeniom, na pierwszym miejscu powinniśmy mieć mocny stack witaminowo-mineralny, jak np: AMIX LIFE VITALITY, ponieważ witaminy i minerały są kluczowe dla przebiegu wszystkich procesów metabolicznych w naszym ciele. Regeneracji zarówno fizycznej, jak i układu nerwowego, a co za tym idzie tolerancji naszej psychiki.

Duża zawartość witamin z grupy B rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy procent to norma. Cynk, selen i adaptogeny są nieodzowne, aczkolwiek to tylko wierzchołek góry lodowej. Dokładnym opisem tego typu suplementów i wyjaśnieniem wszystkich mechanizmów zajmiemy się oczywiście w osobnym artykule. Olimp Vita-Min Multiple Sport, a także mój faworyt z najobszerniejszy składem i najwyższymi dawkami witamin AMIX UNIVERSAL OPTI PACK. Tego typu produkty zapewnią bazę do szybkiej regeneracji i znoszenia obciążeń treningowych pod względem fizycznym i psychicznym.

Odżywki dla fajtera.
Optymalizacja funkcji hormonalnych.

z racji wszechobecnego plastiku, toksyn, zanieczyszczeń i stresu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają obniżone poziomy hormonów płciowych nieodzownych do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała, ale też i psychiki. Dlatego kobietom walczącym polecam Shatavari (szparag indyjski), a mężczyznom na przykład GENLAB TRIBU ZM6 (Tribulus Terrestris) lub coś o bardziej rozbudowanym składzie, jak AMIX TESTO FUEL lub AMIX MYTO TEST V3.

Odżywki dla fajtera. Mocne ciało.

Trzecie miejsce to odżywka białkowa wysokiej jakości np koncentrat białka serwatkowego przetwarzany w niskich temperaturach, jak np. 4U SIMPLE WHEY. To zalecenie jest spowodowane niską zawartością w naszej diecie aminokwasów kolagenowych, czyli tych, z których organizm produkuje kolagen. A jest on nieodzowny dla zabezpieczenia przed kontuzjami, szybszej regeneracji i sprawnego funkcjonowania narządów wewnętrznych, ponieważ stanowi rusztowanie dla wszelkich struktur naszego organizmu. Chyba że na stałe w naszej diecie goszczą surowe jajka czy tatar, ale prywatnie czarno to widzę.

Zatem po raz kolejny zaserwowałem Wam swoje wywrotowe tezy. Rośnijcie w siłę i bawcie się dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.