Ciężko mi wybrać tylko 3, ale tak kazał szef, więc muszę się postarać. Pewnie spodziewacie się, że numerem jeden na liście będzie jakaś solidna przedtreningówka zmieniająca nas w prawdziwą bestię pokroju mieszanki Hulka i Thora. O ile poczucie mocy po zażyciu takich suplementów jak AMIX CELLZOOM to świetna sprawa, ale efekt jest krótkotrwały, a nieumiejętne korzystanie z tego typu suplementów doprowadzi do szybkiego wyczerpania organizmu i spadku formy.

Dlatego też na pierwszym miejscu liczy się dla nas możliwość robienia wielu różnorodnych form treningu, jako że sporty walki to najbardziej wszechstronna i wymagająca dyscyplina. Nie tylko nasze ciało musi być świetnej dyspozycji, ale też układ nerwowy i psychika. Wiem, że te elementy są obciążone w każdym sporcie, ale nie w każdym ciało narażony jest na kopnięcia, uderzenia, zerwania mięśni ścięgien i więzadeł przy zakładaniu dźwigni. Układ nerwowy musi znosić różne rodzaje, zakres i pobudzenia, dostosowane do wszechstronności treningu, ponieważ my, wojownicy, w swoim treningu używamy metod crossfitowych, ciężarowych, biegowych i oczywiście specyficznych dla nas, takich jak zadania techniczno-taktyczne. Długie godziny szlifowania pojedynczych technik lub sparingi. Psychika natomiast jest obciążona nie tylko obecnością publiczności, pragnieniem zwycięstwa, ale też świadomością, że mój przeciwnik chce mnie rozsmarować po macie. Tego uczucia nie ma w żadnym innym sporcie, dlatego też na pierwszym miejscu powinniśmy mieć mocny stack witaminowo-mineralny, jak np: AMIX LIFE VITALITY, ponieważ witaminy i minerały są kluczowe dla przebiegu wszystkich procesów metabolicznych w naszym ciele. Regeneracji zarówno fizycznej, jak i układu nerwowego, a co za tym idzie tolerancji naszej psychiki.

Duża zawartość witamin z grupy B rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy procent. Cynk, selen i adaptogeny są nieodzowne, aczkolwiek to tylko wierzchołek góry lodowej. Dokładnym opisem tego typu suplementów i wyjaśnieniem wszystkich mechanizmów zajmiemy się oczywiście w osobnym artykule. Olimp Vita-Min Multiple Sport, a także mój faworyt z najobszerniejszy składem i najwyższymi dawkami witamin AMIX UNIVERSAL OPTI PACK. Tego typu produkty zapewnią bazę do szybkiej regeneracji i znoszenia obciążeń treningowych pod względem fizycznym i psychicznym.

W drugiej kolejności stawiałbym na optymalizację funkcji hormonalnych z racji wszechobecnego plastiku, toksyn, zanieczyszczeń i stresu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają obniżone poziomy hormonów płciowych nieodzownych do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała, ale też i psychiki. Dlatego kobietom walczącym polecam Shatavari (szparag indyjski), a mężczyznom na przykład GENLAB TRIBU ZM6 (Tribulus Terrestris) lub coś o bardziej rozbudowanym składzie, jak AMIX TESTO FUEL lub AMIX MYTO TEST V3.

Trzecie miejsce to odżywka białkowa wysokiej jakości najlepiej ekologiczny koncentrat białka serwatkowego przetwarzany w niskich temperaturach, jak np. 4U SIMPLE WHEY. To zalecenie jest spowodowane niską zawartością w naszej diecie aminokwasów kolagenowych, czyli tych, z których organizm produkuje kolagen. A jest on nieodzowny dla zabezpieczenia przed kontuzjami, szybszej regeneracji i sprawnego funkcjonowania narządów wewnętrznych, ponieważ stanowi rusztowanie dla wszelkich struktur naszego organizmu. Chyba że na stałe w naszej diecie goszczą surowe jajka czy tatar, ale prywatnie czarno to widzę.

Zatem po raz kolejny zaserwowałem Wam swoje wywrotowe tezy. Rośnijcie w siłę i bawcie się dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.