W tym roku,  forma na lato przyjdzie z większymi trudnościami niż zazwyczaj, ponieważ Święta Wielkanocne wypadły dość późno. A jak to mówią czas nie tramwaj, nie staje, więc pora brać się do roboty. Najważniejsze dwie rzeczy, jak zawsze, to oczywiście zasuwać na treningach jak dzik i nie żreć jak świnia. Sama suplementacja jest natomiast bardzo pomocna z racji wzrastającego poziomu toksyn w otoczeniu i zmniejszania wartości odżywczych pożywienia. Głównym celem suplementacji powinno być jednak przywrócenie i utrzymanie równowagi w organizmie, tak, aby wszystkie procesy w nim zachodzące w funkcjonowały sprawnie i na wysokich obrotach.

Forma na Lato wymaga sprawnie funkcjonującego organizmu…

Na pierwszym miejscu

znalazł się solidny preparat multiwitaminowy, który nie musi być tak mocny, jak dla wyczynowych zawodników sportów walki, zatem niekoniecznie celujemy w AMIX OPTI PACK, ale już Amix Life Vitality lub Olimp Vita-Min Multiple Sport będą jak najbardziej na miejscu.

Na drugiej pozycji

jest dobrej jakości odżywka białkowa przetwarzana w niskich temperaturach, jak np. Gen Lab Whey Support lub Amix Whey Pure Fusion. Jednak jeśli ktoś ma bardziej zasobny portfel, to polecam najlepszy izolat Amix IsoPrime CFM dla poprawienia syntezy kolagenu, a co za tym idzie usprawnienia funkcjonowania całego organizmu.

Kolejna sprawa

to wzniesienie sprawności organizmu na wyższy poziom. Tutaj dowolne suplementy ziołowe z wysoką zawartością adaptogenów, takie jak Gen Lab Ashwagandha lub różeniec górski.

Czwarty suplement

to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A D E i K, ponieważ działają synergistycznie i tylko przy wspólnej obecności każda z nich może ujawnić swój pełny potencjał.

Ostatnie miejsce

to spalacz o niskiej lub średniej zawartości kofeiny. Wśród tych pierwszych wyróżnił bym Amix Lipidrol albo Amix Lipotropic Fat BURNER.

Z tych z lekką zawartością kofeiny takich jak Trec Clenburexin, Amix Thermo Lean lub Gen Lab Thermo Armour. Należy pamiętać o tym, że im więcej kofeiny przyjmujemy, tym częściej dietę należy uzupełniać w orzechy. Jeśli w diecie mamy natomiast surowe produkty odzwierzęce, takie jak surowe mięso (np. tatar) lub surowe jaja (np. kogliel-mogiel) to z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach konieczna będzie jedynie suplementacja D plus K.

Dodatkowo poziom odżywienia organizmu tak wzrośnie że będzie można jeszcze bardziej ograniczyć podaż kalorii w diecie. Aby jeszcze bardziej przyśpieszyć efekty utraty tkanki tłuszczowej,  odżywkę białkową proponuję zamienić na aminokwasy rozgałęzione i porcją aminokwasów zastąpić  jeden ze zwyczajowych posiłków.

Powodzenia w tegorocznej redukcji!
Z naszymi poradmi forma na lato będzie troszkę łatwiejsza do zrobienia.
Rośnijcie w siłę i bawcie się dobrze! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.