Odżywki pod rozbudowę masy mięśniowej

Jest to specjalna grupa produktów, która powstała z myślą o sportowcach, którzy chcą zbudować beztłuszczową masę mięśniową. Odżywki na masę popularnie nazywane gainerami lub bulkami zawierają w swoim składzie wiele cennych składników, które przyczyniają się do wzrostu i rozwoju mięśni, zapobiegając jednocześnie katabolizmowi czyli rozpadowi mięśni. Na rynku dostępne są przede wszystkim odżywki składające się z białka, węglowodanów oraz zdrowych tłuszczów.

Zakupiony gainer czy bulk przyczynia się do rozbudowy muskulatury, zwiększając tym samym efektywność treningów. Odżywki na masę to świetne uzupełnienie codziennej diety każdego sportowca. Dzięki nim można osiągnąć jeszcze lepsze efekty, przyspieszając proces budowy swoich mięśni. Dostępne na rynku produkty na masę różnią się przede wszystkim składem. Część z nich zawiera węglowodany w połączeniu z białkami lub aminokwasami a jeszcze inne stanowią główne źródło kreatyny. Gainery to jedne z najbardziej popularnych produktów na masę. Stymulują wzrost mięśni w głównej mierze dzięki odpowiedniej dawce białka oraz węglowodanów. Dzięki aminokwasom przyczyniają się także do rozbudowy masy mięśniowej, a węglowodany dostarczają niezbędną energię. Ponadto przyspieszają one regenerację po treningową. Z uwagi na swoje właściwości wszystkie gainery świetnie sprawdzają się w przypadku szczupłych sportowców, którzy mają ogromne trudności z uzyskaniem masy mięśniowej. Z kolei HMB to silny antykatabolik, choć nie odpowiada bezpośrednio za przyrost masy to jednak skutecznie przeciwdziała rozpadowi mięśni. Dodaje siły i zwiększa wytrzymałość mięśni. Bardzo często HMB występuje w zestawieniu z kreatyną czy argininą, dając dość ciekawe i efektywne rezultaty. Kreatyna z kolei zawarta w gainerze to substancja, którą charakteryzuje wysoki potencjał anaboliczny.

Odżywki na masę bazują właśnie na tych składnikach, które  pozwalają na szybkie i duże przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej. Z kolei aminokwasy BCAA są niezbędne do budowania muskulatury. Są ważne z tego względu, że organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć. Są przede wszystkim niezbędne w procesach anabolicznych. Zapobiegają katabolizmowi, rozpadowi mięśni. Odpowiadają za stymulowanie hormonu wzrostu. Jeśli posiadasz szczupłą sylwetkę a chcesz nabrać w optymalnie szybkim tempie na wadze wówczas stosuj odżywki typu gainer lub typu bulk.

Odżywki i gainery na masę

Odżywki na rzeźbę

Dzięki tym produktom przyspieszysz dość mocno proces prowadzący do uzyskania odpowiedniej muskulatury. Uzupełnienie diety poprzez najlepsze preparaty pozwoli cieszyć się zadowalającym efektem w krótszym czasie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkty, które pozwolą jednocześnie zredukować tkankę tłuszczową a także dostarczyć niezbędnej energii podczas treningu. Warto postawić na odpowiednie odżywki, które będą spójne z efektywnością. Dlatego zachęcamy Cię do zakupów w naszym sklepie. Oprócz dopasowania produktu na rzeźbę otrzymasz od nas dietę, trening oraz pełną suplementację. Wybierając odżywki na rzeźbę, musisz wziąć pod uwagę ich skład. To odpowiednia kombinacja składników sprawi, że efekty suplementacji będą zauważalne.

Chcąc uzyskać rzeźbę, warto sięgnąć po preparaty wpływające na spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu uzyskana masa mięśniowa będzie wartościowsza i bez grama tłuszczu. Porządne efekty można uzyskać stawiając na termogeniki. Zawarte w nich substancje powodują zwiększenie potliwości. Organizm spala wtedy rezerwy energetyczne z tkanki tłuszczowej do uzupełnienia odpowiedniego poziomu energii użytkowej. Świetnie sprawdzają się środki bazujące na l-karnitynie z ekstraktem zielonej herbaty lub dodatkowo ze skórką pomarańczy. Bardzo ważną grupą suplementów wspierających rzeźbę mięśni, są przede wszystkim odżywki białkowe. Dzięki nim uzyskamy twardsze i wyraźniejsze mięśnie. Nasza sylwetka nabierze mocno wyrzeźbionych kształtów. Szczególnie warto połączyć stosowanie odżywek białkowych z hmb, które wspomaga spalanie tłuszczu i rzeźbienie mięśni. Stosowanie hmb to jednak długi i żmudny proces w efektywności. Potrzeba systematyczności. Wśród odżywek na rzeźbę istotne znaczenie mają preparaty stymulujące anabolizm mięśniowy. Dzięki temu możliwy jest znaczny wzrost i rozwój Twoich mięśni. Szczególne znaczenie w tym zakresie mają aminokwasy. Odżywki uzupełniają niedobory tych składników i zapobiegając jednocześnie niepożądanemu katabolizmowi – rozpadowi mięśni. Warto postawić na odżywki szczególnie bogate w l-argininę oraz aminokwasy rozgałęzione. Niemałe znaczenie mają także preparaty zawierające taurynę – składnika powszechnie niedocenianego przez wielu sportowców. A jest to przecież jeden z aminokwasów, który zmniejsza zmęczenie.

One thought on “Odżywki pod rozbudowę masy mięśniowej oraz rzeźby – definicja

  1. Marcin says:

    Jak szukałem dobrego suplementu dla siebie to przede wszytskim stawiałem na kofeinę żeby miec powera do ćwiczeń, na tribulus bo wyczytałem w necie, że jest dobry i l-karnitynę i l-argininę oraz magnez. Patrząc pod kątem składu najbardziej odpowiadał mi LargoMass i od jakiegoś czasu go stosuję i widze, że to był strzał w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.